Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty

Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty

W dzisiejszym poście przygotowałam przepis na orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty. Co prawda ostatnimi dniami pogoda nie zachwyca ani w Polsce, ani na Bali (cały lipiec pada, choć pora sucha powinna już dawno zawitać w nasze strony). Pomysł na frappe zaczerpnęłam od Ibu Wayan, która prowadzi Wayan Coconut Juice Bar w Penestenan – Ubud. Dodatek pokruszonego lodu sprawi, że napój będzie doskonale chłodził – kiedy już w końcu zawitają do nas upały 🙂

Przed wizytą u Ibu Wayan, nie wiedziałam, że miąższ aloesu można użyć również jako elementu soków, smoothie i frapppe. Zanim zrobiłam i wypiłam swój pierwszy napój z aloesem, zrobiłam mały research, czy aby napewno można go spożywać bez negatywnych efektów ubocznych. Na obecnym etapie nie ma potwierdzonych badań, które podsumowywałyby korzyści i zagrożenia dot. spożywania miąższu aloesu przez człowieka. Najważniejszym etapem w przygotowaniu miąższu aloesa jest usunięcie skórki i żółtego soku-wydzieliny, która znajduje się pod skórą i zostaje uwolniona podczas obierania. Wydzielina to związek zwany aloina, który ma silne właściwości przeczyszczające. Wielu producentów soków z aloesu do przygotowania soku używało nie tylko miąższu ale również skórki, dzięki czemu przypisywało się sokom z aloesu właściwości odchudzające.

Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty

Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty
Czas Przygotowania
5 mins
Czas Gotowania
5 mins
Czas Total
10 mins
 

Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty - przepis na odświeżający napój, sok z arbuza aloesu (aloe vera) i mięty. Doskonały mocktail na upały. Sprawdź!

Danie: Napoje
Kuchnia: Fusion, Zdrowa
Keyword: aloe vera, aloes, arbuz, frappe, lód, mięta, semangka
Składniki
  • 50 g obranego miąższu aloesa
  • 300 g dojrzałego arbuza bez pestek
  • 1 garść listków mięty (umyta, wysuszona)
  • 1 garść pokruszonego lodu
Przygotowanie
W jaki sposób obrać liście aloesu?
  1.  Według mnie, najwygodniej obieraczką do warzyw. Najpierw usuwając kolce po boku a następnie wierzchnią warstwę liścia. Następnie całość za pomocą łyżki oddziela się od dolnej warstwy. Aby upewnić się, że żółty sok nie dostanie się do napoju, warto owinąć miąższ ręcznikiem papierowym a następnie opłukać go pod bierzącą wodą i ponownie wytrzeć.

Frappe z arbuza, aloesu i mięty
  1. Do blendera wrzuć lód i pokrusz go na drobne kawałeczki.

  2. Następnie dodaj miąższ aloe vera (aloes zwyczajny), miąższ arbuza i garść mięty.

  3. Zmiksuj całość razem aż wszystko się połączy.

  4. Przelej do wysokiej szklanki lub kieliszka i gotowe!

  5. Na zdrowie!

Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty - Smaki Indonezji

Proponowane Orzeźwiające frappe z arbuza, aloesu i mięty doskonale sprawdzi się również jako koktajl w wersji alkoholowej z dodatkiem wódki, rumu, wina musującego lub martini.

Wraz z tym przepisem, zarówno sobie jak i Wam życzę powrotu lata i dużo słońca! 🙂Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *