Kuchnia Indonezyjska i Jej Charakterystyka

Kuchnia Indonezyjska i Jej Charakterystyka

Kuchnia Indonezyjska jest niezwykle bogata i różnorodna【平日16時まで即日発送】医療用耐熱ウィッグ エクレアカール 琥珀【RCP】 apap8 02P03Dec16. Republika Indonezji łącząc 17 504 dużych i małych wysp tworzy największy archipelag na świecie[フォリフォリ]Folli Follie 腕時計 WF1R001BDW. Jej populacja przekracza 215 milionów mieszkańców【ポイント最大16倍】 プリーツスクリーン タチカワブラインド 生地にコード穴がなく遮光効果が期待でき見た目も美しい ゼファー おすすめツイン マカロン, na które składa się ponad 200 grup etnicznych【IKEA/イケア/通販】 STUVA 収納コンビネーション ベンチ付き, ホワイト, ブルー(S09222073).

Każda wyspa posiada swoją odrębne tradycjeUK 18-8 S型丸飾台 42インチ用 (C) 菊, styl życia可愛いドレッサー milky 24一面ドレッサー(グリーン)ランプ付き 国産品 日本製 モダンデザイン ドレッサー 鏡台 姿見 かがみ 鏡  姫系 化粧台 完成品, język i zwyczaje中尾アルミ製作所 ニューキング アルミ 極厚 料理鍋 60cm 3018300【smtb-u】. Przenikanie i uzupełnianie się różnych religii doprowadziło do stworzenia unikalnej mozaiki kulturowej【最高級グレード】 9.3mm 17.5cm スティブナイト・イン・クォーツ ブレスレット (メンズM、レディースLサイズ) 天然石 パワーストーン スティブナイト 輝安鉱 腕輪 スティブナイトブレス. Ich wyznawcy żyją obok siebie na przestrzeni wieków bez wzajemnej niechęci wspólnie praktykując taniec雅うるし工芸 桧 太鼓橋 盛込器QML07004 特大 1個, czy wytwarzając batik【中古】和製アンティーク 色ガラス入り!木のぬくもりを活かしたガラス引き戸(ガラス戸、引き戸、建具). Pomimo wszystkich różnic, Indonezyjczycy mają silnie zakorzenione poczucie wspólnoty i solidarności. Świadczy o tym między innymi stworzenie wspólnego urzędowego języka – Bahasa Indonesia, który umożliwia komunikację wszystkim mieszkańcom wysp.

„Bhinneka tunggal Ika”

Słowa te, umieszczone w Indonezyjskim godle, w dosłownym tłumaczeniu z języka jawajskiego brzmią: „jest wielu, jest jeden”. Za zwyczaj jednak używa się zwrotu „jedność w różnorodności”.  Ze względu na położenie między Pacyfikiem a Oceanem Indyjskim, w kraju tym możemy podziwiać przedziwne krajobrazy. Zaczynając od żyznych pól ryżowych na Bali i Jawie; kompleksów lasów deszczowych na Sumatrze, Kalimantanie (Borneo) czy Sulawesi (Celebes); przez pokryte sawanną wyspy Nusa Tenggara a kończąc na zaśnieżonych górskich szczytach w Zachodniej Papui.

Kuchnia Indonezyjska

Typowy Posiłek

Typowy posiłek Kuchni Indonezyjskiej łączy w sobie gotowany ryż oraz dwa, trzy dodatki w postaci ryby, kurczaka lub warzyw. Czasami towarzyszy mu również zupa w postaci bulionu (np. soto ayam). Wszystko to podawane jest w tym samym czasie. Praktycznie do każdego dania dodawany jest sambal, którego rodzajów można w Indonezji spotkać tysiące.

Sposób Jedzenia

W Indonezyjskich “warungach”, czyli lokalnych restauracjach je się na dwa sposoby: albo rękami albo łyżką i widelcem – tak, tak Indonezyjczycy nie używają noży 🙂 Wszystkie czynności podczas jedzenia rękami powinny być wykonywane prawą ręką. Lewa używana jest do celów higienicznych i uznawana jest za nieczystą.

Największe Przysmaki

Najbardziej popularne dania Kuchni Indonezyjskiej to szaszłyki “sate” podawane z sosem orzechowym; ketupat – ryż gotowany w specjalnych, ręcznie plecionych koszyczkach z liści palmowych; szeroka gama wcześniej wspomnianych sosów sambal. W częściach muzułmańskich nie spożywa się wieprzowiny, z kolei balijczycy stronią od wołowiny. Smażony kurczak – ayam goreng, należy do jednych z największych przysmaków (sprzedawany w zestawach z ryżem w sieciach fast-food typu Mc’Donalds i KFC).

Bardzo popularny jest również “Nasi Campur”, czyli w dosłownym tłumaczeniu mieszany ryż. Jest to gotowany ryż podawany z różnymi dodatkami. Czasami są one już określone, a czasami można wybrać to, na co tylko ma się ochotę.

Kuchnia-Indonezyjska-Nasi-Campur-Mieszany-Ryż

Kuchnia Regionalna

Kuchnia Indonezyjska różni się w zależności od wyspy. Kurczak i ryba są popularne na Jawie, wołowina króluje na Sumatrze, kaczka i wieprzowina na Bali (tutaj żyje najwięcej osób wyznających balijski hinduizm). Owoce morza z kolei są najbardziej popularne na południowym Sulawesi. Kuchnia regionu Padang na Zachodniej Sumatrze jest niezwykle pikantna i ostra. Ulubione danie to Rendang, czyli gulasz wołowy długo gotowany w mleku kokosowym.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Kuchni Indonezyjskiej lub Indonezji, pisz śmiało w komentarzach poniżej!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *