Kuchnia Indonezyjska i Ja

Witaj na moim blogu, który w całości poświęcony jest tematyce kuchni indonezyjskiej. Dlaczego tak?

Wszystko zaczęło się w 2012 rokuT10無線コール送信機(ワンタッチ機能無) 厨房機器 調理機器 MMC-T10 W220*D130*H45(mm), kiedy zostałam zaakceptowana jako uczestniczka programu stypendialnego Darmasiswa 2012/2013モダン仏壇 上置き型 鉄仙II 16号 総紅溜塗漆芸 金仏壇・黒塗り, który obejmował rok nauki języka indonezyjskiego i kultury w Indonezji日動工業 LEDリチウムイオンバッテリーライト LED30-LIFE-1L1B 30Wタイプ 5000K. Od kiedy pamiętam新聞受けも付いた ポスト 【マックスノブロック】Vegas-4:ベガス4 【郵便受け】【ポスト 壁掛け 壁付け】【郵便ポスト】【新聞受け】【POST】| おしゃれ エクステリア メールボックス メール, nigdy nie mogłam zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu■2年保証!組立出張サービス有!ショールーム商品展示 機能充実 ホテル/別荘/ログハウス/家庭用浴槽、ジェットバスタブ付きシャワーブース、シャワールーム、シャワーユニット8034-F■, a w mojej głowie zawsze snuły się plany kolejnych podróży【今だけ☆送料無料】 アートパネル 静物画1枚で1セット レッド 赤い お花 フラワー プレゼント 【納期】お取り寄せ2〜3週間前後で発送予定. Decyzja zapadła【飛騨産業】学習机 cobrina デスク tf309wp, wyjechałam do IndonezjiMETAL GEAR SOLID2 SONS OF LIBERTY PLAY ARTS改 ソリダス・スネーク : スクウェア・エニックス. Przez rok odkrywałam tajniki kulturyシューズボックス 業務用【完成品】日本製 オフィス下駄箱 スリッパ棚付 S-1015 シューズボックス シューズラック フォースター 靴箱 くつ箱 クツ箱 業務用 オフィス用 店舗用 工場 扉なし 扉, uczyłam się języka【国産・日本製】デスク 机 学習デスク パソコンデスク 無垢 木製 センターテーブル ブラックチェリー ウォールナット ハードメープル 角丸 ロクロ脚 120cm幅120cm幅デスク(奥行き45cm), podróżowałam i smakowałam różnorodną, wyspiarską kuchnię indonezyjską. Po zakończeniu stypendium wróciłam do Polski, aby zamknąć kolejny etap swojego życia, którym były studia magisterskie na wrocławskim AWF-ie.

Już wtedy wiedziałam, że kraj tysięcy wysp pochłonął mnie w całości…

A co z gotowaniem? Gotować kocham od zawsze. A szczególnie bliski jest mi temat podróży kulinarnych. Czasami zdarza się tak, że jestem w stanie jechać w konkretne miejsce tylko po to, aby spróbować lokalnych przysmaków i dowiedzieć się więcej o tajemnych recepturach ich wytwarzania.Ze swoich podróży przywożę pamiątki w postaci przypraw, herbat, wszelkiego rodzaju past, makaronów i wszystkiego, co może wzbogacić moją kuchnię 🙂 Gotowanie to moja pasja, sposób na stres i przede wszystkim czysta radość, którą chciałabym zarazić również i Ciebie.

Pomysł na bloga zrodził się pewnej nocy po powrocie do Polski ze stypendium. Zwyczajnie nie mogłam zasnąć aż nagle pojawiła się myśl z nazwą, ideą i logiem. W środku nocy zaczęłam sprawdzać fanpage na fb czy moja nazwa nie jest przez nikogo już zajęta. Była wolna, więc stworzyłam profil bloga na fb, który przeczekał jeszcze później trzy lata, zanim pojawiły się na nim pierwsze treści. W końcu, teraz w 2016 jestem dumna z rezultatu końcowego 🙂

Smaki Indonezji, to prosty blog, na którym umieszczam przepisy kuchni indonezyjskiej, które są możliwe do wykonania w Polsce. Wiem, że na chwilę obecną, niektóre składniki w dalszym ciągu pozostają nieosiągalne, ale ciągle poszukuję możliwości ich zastąpienia takimi, które można dostać w kraju. Kuchnia indonezyjska należy do niezwykle aromatycznych, a często najbardziej dominującym aromatem jest ostry smak papryczki chilli. Indonezyjczycy są mistrzami przyrządzania sosów sambal, czyli past, sals i relish chilli z różnymi dodatkami.

Na stałe mieszkam na Bali, która przez wielu zwana jest wyspą bogów. Wraz z Far Horizon projektuję i realizuję wakacje marzeń. W niełatwych, indonezyjskich warunkach czasami staję na głowie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik 🙂

Co najważniejsze jednak, kocham to co robię!

Życzę wspaniałej przygody kulinarnej!

Monika-Zaporowska-Far-Horizon-Smaki-Indonezji

Monika Zaporowska