Kuchnia Indonezyjska i Ja

Mapa-Indonezji-Smaki-Indonezji-Kuchnia-Indonezyjska

Witaj na moim blogu, który w całości poświęcony jest tematyce kuchni indonezyjskiej. Dlaczego tak?

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy zostałam zaakceptowana jako uczestniczka programu stypendialnego Darmasiswa 2012/2013, który obejmował rok nauki języka indonezyjskiego i kultury w Indonezji. Od kiedy pamiętam, nigdy nie mogłam zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, a w mojej głowie zawsze snuły się plany kolejnych podróży. Decyzja zapadła, wyjechałam do Indonezji. Przez rok odkrywałam tajniki kultury, uczyłam się języka, podróżowałam i smakowałam różnorodną, wyspiarską kuchnię indonezyjską. Po zakończeniu stypendium wróciłam do Polski, aby zamknąć kolejny etap swojego życia, którym były studia magisterskie na wrocławskim AWF-ie.

Już wtedy wiedziałam, że kraj tysięcy wysp pochłonął mnie w całości…

Smaki Indonezji - Najlepsze Przepisy Kuchni Indonezyjskiej-Kuchnia Indonezyjska

A co z gotowaniem? Gotować kocham od zawsze. A szczególnie bliski jest mi temat podróży kulinarnych. Czasami zdarza się tak, że jestem w stanie jechać w konkretne miejsce tylko po to, aby spróbować lokalnych przysmaków i dowiedzieć się więcej o tajemnych recepturach ich wytwarzania.Ze swoich podróży przywożę pamiątki w postaci przypraw, herbat, wszelkiego rodzaju past, makaronów i wszystkiego, co może wzbogacić moją kuchnię 🙂 Gotowanie to moja pasja, sposób na stres i przede wszystkim czysta radość, którą chciałabym zarazić również i Ciebie.

Pomysł na bloga zrodził się pewnej nocy po powrocie do Polski ze stypendium. Zwyczajnie nie mogłam zasnąć aż nagle pojawiła się myśl z nazwą, ideą i logiem. W środku nocy zaczęłam sprawdzać fanpage na fb czy moja nazwa nie jest przez nikogo już zajęta. Była wolna, więc stworzyłam profil bloga na fb, który przeczekał jeszcze później trzy lata, zanim pojawiły się na nim pierwsze treści. W końcu, teraz jestem dumna z rezultatu końcowego 🙂

Smaki-Indonezji-Kuchnia-Indonezyjska-Kulinarna-Podróż-Indonezja-Mapa

Smaki Indonezji, to prosty blog, na którym umieszczam przepisy kuchni indonezyjskiej, które są możliwe do wykonania w Polsce. Wiem, że na chwilę obecną, niektóre składniki w dalszym ciągu pozostają nieosiągalne, ale ciągle poszukuję możliwości ich zastąpienia takimi, które można dostać w kraju. Kuchnia indonezyjska należy do niezwykle aromatycznych, a często najbardziej dominującym aromatem jest ostry smak papryczki chilli. Indonezyjczycy są mistrzami przyrządzania sosów sambal, czyli past, sals i relish chilli z różnymi dodatkami.

Obecnie jestem na Bali, kocham to, co robie I Życzę wspaniałej przygody kulinarnej!

Monika-Zaporowska-Far-Horizon-Smaki-Indonezji

Monika Zaporowska